خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

تفاوت باینری آپشن با فارکس

باینری آپشن و فارکس ابزار اصلیشان برای معامله چارت های مالی می باشد که در باطن داستان تفاوت زیادی ندارند چرا که پلتفرم مورد استفاده در هر دو یکی می باشد. اما دیده می شوند بازم افرادی که به غلط و عوام فریبی، باینری آپشن را قمار یا بر پایه شانس می دانند.

باینری آپشن نیز همانند فارکس معامله جفت ارز را فراهم میکند، یعنی شما می توانید ارز آمریکا را در مقابل ارز کانادا بخرید یا بفروشید. درست همانند زمانی که قیمت دلار را افزایشی پیش بینی میکنید میخرید و زمانی که احتمال پایین آمدن آن را می دهید، می فروشید و به ریال تبدیل می نمایید.

در باینری آپشن و فارکس زمانی شما سود می کنید که پیش بینی شما درست باشد. اگر خلاف جهت بازار پیش بینی کنید در هر دو حالت باینری یا فارکس متضرر میشوید و هیچ تفاوتی ما بین آنها نیست. با این حال نمی دانم چرا باینری را قمار می دانند اما فارکس را بیزینس؟

فرقی نمی کند باینری آپشن کار بکنید یا فارکس در هر دو حالت شما آموزش هایی یکسان نیاز دارید. این بدان معناست که تحلیل تکنیکال، تحلیل فاندامنتال، تحلیل سنتمنت، مدیریت ریسک، بهینه سازی، امواج الیوت …. برای هر دو ذاتا یکی می باشد چرا که از لحاظ بنیاد هر دو یک ساختار دارند.

برای روشن شدن بهتر این موضوع دو مدل پراید را در نظر بگیرید بالفرض مثال باینری آپشن پراید ۱۱۱ و فارکس پراید ۱۳۲ می باشد. می دانید هر دوی این خودرو در باطن دارای یک موتور و یک پلتفرم ساخت می باشد و تنها تفاوت هایی ظاهری دارند که هر کدام مشتریان خاص خود را دارند.

تفاوت باینری آپشن با فارکس

تایم معامله اساسی ترین تفاوت باینری با فارکس

وقتی صحبت از تفاوت های این دو بازار مالی می کنیم مهم ترین تفاوت زمان معامله می باشد. به این صورت که در باینری آپشن زمان معامله دارای تاریخ انقضا می باشد اما در فارکس زمان دارای تاریخ انقضا نمی باشد.

برای درک دقیق تر این موضوع در باینری آپشن معامله گر پیش بینی میکند که در عرض زمان مد نظر تعیین شده یک جفت ارز چه روندی پیش رو دارد. اگر موافق این پیش بینی رخ دهد سود دهی دارید و اگر خلاف روند بازار پیش بینی کنید متضرر می شوید.

اما نکته ای که میبینیم مخالفان باینری آپشن بیان میکنند که در باینری آپشن مدیریت سرمایه وجود ندارد و اگر اشتباه پیش بینی کنید تمام سرمایه تان را از دست می دهید. باید به این افراد گفت همانطور که خود شما تمام سرمایه خودتان را وارد معامله نمی کنید اینجا هم هیچکس تمام سرمایه اش را در یک ترید وارد نمی کند که تمام سرمایه اش را از دست بدهد.

اتفاقا در فارکس با توجه به اینکه اکثر معامله گرها به دلیل سرمایه کم مجبور به استفاده از اهرم می باشند، ضرر بیشتری متحمل می شوند. اهرم بدین معناست که اگر ۱۰۰ دلار وارد معامله کنید با داشتن اهرم ۱/۱۰ میتوانید ۱۰ برابر این مقدار یعنی ۱۰۰۰ دلار وارد معامله کنید و به اصطلاح از حساب گذار قرض بگیرید. نتیجه اینکه اگر پیش بینی شما اشتباه باشد در حالت عادی اگر ۱ دلار ضرر می کردید اما حالا به دلیل استفاده از اهرم ده برابر این مقدار یعنی ۱۰ دلار ضرر می کنید و بالعکس.

شما میتوانید در مقاله آیا باینری آپشن سودده است یا نه بیشتر با این موضوع آشنا شوید. باید این نکته را در نظر داشت که باینری آپشن برای افرادی که سرمایه ای زیر ۱۰۰۰ دلار دارند مساعد تر می باشد نسبت به فارکس.

تایم معامله در باینری آپشن

حد سود یا ضرر

در فارکس شما می توانید در پلتفرم معاملاتی خود تعریف کنید که معامله در چه قیمتی بسته یا برای شما باز شود .همچنین اگر خلاف پیش بینی شما بازار حرکت نمود می توانید برای جلوگیری از ضرر بیشتر، حد ضرر در قیمتی مدنظر خود قرار دهید. اما باید بدانید انتخاب مکان مناسب برای حد ضرر بسیار حیاتی و مهم می باشد چرا که ممکن است در ادامه روند بازار، بازار به سمت پیش بینی شما برگردد و ضرر حاصله را جبران نمایید و حتی سود دریافت کنید.

در فارکس حد سود بر اساس pip =10 point می باشد، بدین معنا که شما در ازای هر مقداری که بازار موافق جهت پیش بینی شما حرکت می کند سود دریافت میکنید. اگر به طور مثال ۱۰ pip نمودار قیمت موافق با پیش بینی شما پیش برود ۱۰ دلار سود میکنید و بالعکس.

در باینری آپشن کسب سود بیشتر می باشد اگر شما بتوانید با آموزش اصولی معاملات صحیحی انجام دهید. بدین صورت که شما در هر ترید ۵۰% تا ۹۰% مبلغ وارد کرده در ترید را سود دریافت می کنید . اما اگر پیش بینی شما اشتباه باشد مبلغ وارد شده در آن ترید را از دست می دهید. خوبی باینری آپشن این است که شما با یک دلار هم می توانید وارد ترید شوید تا در صورت پیش بینی نادرست حداقل مبلغ ممکن را متضرر شوید و اهرم نیز در این بازار وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.