خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

معایب بروکر آلپاری(alpari)

آلپاری (alpari) یکی از بروکرهایی است که با پشتیبانی فارسی سعی بر جذب مشتری از ایران را دارد. اما در خصوص بروکر آلپاری مواردی وجود دارد که می بایست هر تریدر به آن توجه ویژه داشته باشد تا از متضرر شدن در این کسب کار جلوگیری کند.

معایب آلپاری

تاریخچه آلپاری

آلپاری یک بروکر خصوصی می باشد که سابقه عدم پرداخت بدهی و ورشکستگی را دارا می باشد. در سال ۲۰۱۵ میلادی در پی یک معامله سنگین این شرکت ورشکست گردید. اما سوال اینجاست که ورشکستگی یک کمپانی چه ارتباطی به معامله شخصی دارد؟ نکته قابل توجه که خیلی ها بدان توجه نمکینند در حالی که کاملا مشهود می باشد این هست که بروکر از سرمایه کاربران برای معامله شخصی استفاده کرده است. از ورشکستی و عدم پرداخت بدهی می توان به این موضوع پی برد.

نکته قابل توجه دیگر بروکر آلپاری منع از عضویت کاربران آمریکایی و عدم ارائه خدمات به آنان به دلیل ورشکستی سال ۲۰۱۵ می باشد.

هم اکنون دفتر اصلی آلپاری موریس در کشور روسیه می باشد. گفتنی است که پس از ورشکستی مالکیت این کمپانی به شخص دیگری منتقل شده است. با توجه به محدودیت خدمات رسانی در دنیا ناچارا مجبور به جذب مشتری از ایران می باشد اما کاربران توجه داشته باشند که در صورت بروز مشکل هیچ ارگان امنیتی معتبری پاسخ گو نخواهد بود.

رگولاتوری آلپاری

بروکر آلپاری تحت نظارت کمیسیون خدمات مالی جمهوری موریس با مجوز سرمایه گذاری c113012295 می باشد. می دانیم که در سطح جهانی سازمان هایی وجود دارند که هدف از تاسیس آنها نظارت بر فعالیت بروکرها می باشد. مانند IFSC که در سال ۱۹۹۹ تاسیس شده و هدف آن نظارت بر بروکر ها می باشد و می توان در صورت مشاهده تخلف بروکر به این نهاد شکایت کرد. میدانیم که آلپاری تحت نظارت هیج یک از این نهاد های نظارتی جهانی معتبر نمی باشد.

عدم بیمه حساب گذار در آلپاری

تمامی بروکر های معتبر جهانی در برابر شکایات از کمپانی خود را بیمه می کنند تا بتوانند جواب گو خسارات کاربران خود باشند که آلپاری ازین موضوع مهم مستثنی می باشد. از جمله مواری که شامل بیمه حساب گذار می باشد، تقلب، حذف، ارور، غفلت یا ریسک های سنگین می باشد. بیمه های بروکرهای معتبر مبالغ بسیار سنگین در حد میلیون دلاری می باشند.

عدم پشتیبانی آلپاری از رمز ارزها

با افزایش روز افزون قیمت بیتکوین و دیگر ارزهای دیجیتال و شناخته شدن آن در سطح جهانی استفاده از آن اهمیت زیادی برای کاربران مجازی دارد. چرا که جدا از کسب درآمد می توانند از نوسانات ارز مجازی نیز درآمد زایی داشته باشند. ضمن اینکه به دلیل تحریم های سنگین علیه ایران استفاده از ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی می باشد چرا که پیگیری آن از لحاظ مبدا واریز و برداشت غیر ممکن می باشد.

عدم برداشت آنی آلپاری

تا کنون گزارش هایی مبنی بر عدم پرداخت این بروکر منتشر شده است اما از صحت این موضوع اسنادی در دست نیست. اما آنچه مورد قبول اکثر کاربران بروکر آلپاری می باشد این موضوع است که در واریزی، آنی برخورد می شود اما در پرداختی ها بازه زمانی ۲۴ ساعته را زمان میبرد. این بر خلاف بروکر های دیگر مانند هات فارکس یا فارکس تایم می باشد.

عدم رگولاتوری معتبر آلپاری

عدم بونوس خوش آمدگویی

در بسیاری از بروکر ها مانند ROBOFOREX در صورت افتتاح حساب کاربران به طور اتوماتیک ۳۰ دلار حسابشان شارژ می شود. این یک مزیت مهم می باشد که برای بسیاری از تریدر های ایرانی با توجه به گرانی دلار حائز اهمیت می باشد که می توان از این جوایز بهره برد. آلپاری فاقد این جوایز به کاربران تازه ورود می باشد.

اسپرد بالا بروکر آلپاری

بسیاری از کاربران این بروکر از وجود اسپرد بالا ناراضی هستند. گفتنی است که اسپرد بالا باعث می شود که بسیاری از معاملات را نتوانید به دلیل اسپرد سنگین باز کنید. گفتنی است که دیگر بروکر های رقیب از اسپرد پایین تری برخوردار می باشند که همین یک ویژگی اصلی در جذب کاربران شخصی می باشد.

امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم تا حدودی شما را با معایب بروکر آلپاری آشنا کرده باشیم تا با چشم بازتری اقدام به انتخاب این بروکرنمایید. در پایان باید گفت آلپاری نیز جزء بروکر هایی است که کاربران ایرانی زیادی دارد و پشتیبانی خوبی ارائه می دهد، اما با توجه به شرایط خاص تحریمی کشور حداکثر ریزبینی در انتخاب بروکر امری مهم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.